سيستم هاي حفاظتي و امنيتي

بيشتر مشكلاتي كه در زمينه راه اندازي سيستم هاي نظارت تصويري و دوربين مدار بسته بوجود مي آيند مرب,ط به اشتباهات شخص نصاب در زمينه نصب دوربين هاي مدار بسته مي باشد.
نكاتي از قبيل جانمايي نادرست و عدم دانش كافي در زمينه مشخصات فني دوربين مدار بسته ، كابل كشي غير اصولي ، بستر سازي نامناسب و ساتفاده از تجهيزات ناكارآمد مي توانند باعث بروز ايرادات بسيار در يك پروژه دوربين مدار بسته شوند و در نتيجه نارضايتي مشتري را پديد مي آورند كه از مهم ترين دلايل نابودي يك كسب و كار مي باشد.
اگر شما يك نصاب دوربين مدار بسته هستيد بايد اين نكته را در نظر داشته باشيد كه بايد دانش خود را در زمينه راه اندازي سيستم هاي دوربين مدار بسته روز به روز افزايش دهيد هرگز يادگيري خود را در اين زمينه متوقف نكنيد.
براي افزايش دانش خود روزانه سعي كنيد مقالات فني در زمينه كاري خود را مطالعه كنيد و از تجهيزات جديد و قابليت هاي آنها به خوبي مطلع باشيد.عضويت در گروه تلگرام دوربين مدار بسته و كانال هاي آموزشي دوربين مدار بسته معتبر به شما كمك مي كند كه همواره تجربيات ديگران را در پروژه هاي خود استفاده كنيد و بتوانيد هر پروژه اي را به بهترين شكل ممكن و به صحيح ترين حالت آن انجام دهيد.
اگر براي يك پروژه مدل و برند خاصي را انتخاب مي كنيد حتما از خصوصيات و نقاط ضعف و قدرت محصول پيشنهادي خود اطلاعات كافي را در اختيار داشته باشيد تا بتوانيد مطابق شرايط محيطي و نيازهاي كارفرما محصول خاصي را به او پيشنهاد دهيد.
در ادامه به بررسي برخي مشكلات بوجود آمده پس از نصب دوربين مدار بسته مي پردازيم كه مطالعه آنها خالي از لطف نخواهد بود.با ايليا ديتا سايت نيازمنديهاي رايگان سيستم هاي حفاظتي و امنيتي همراه باشيد.

تابش نور IR دوربين مدار بسته در قسمتي از تصوير و تاريك ماندن قسمتي ديگر :


در برخي موارد شخص نصاب با تنظيم دوربين مدار بسته در روز كادر مناسبي را تحويل كارفرما مي دهد اما هنگام شب و با روشن شدن ديد در شب دوربين مدار بسته ، مي بينيم كه نور IR روي قسمتي از تصوير كه نزديك ديوار و يا شي خارجي ديگر كه در مجاورت دوربين قرار دارد مي تابد و قسمت ديگري از كادر تصوير شما كاملا سياه نمايش داده مي شود و باعث مي شود تا ديد در شب دوربين شما كارايي لازم را نداشته باشيد.براي تنظيم ديد در شب دوربين خود بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه LED هاي IR بطور يكسان به كل تصوير شما بتابند و اگر ديوار و يا شي ديگري در نزديكي دوربين مدار بسته قرار دارد بايد كادر تصوير خود را طوري تنظيم كنيد كه از آن فاصله داشته باشد.
همچنين در برخي موارد ممكن است وجود اشياء براق در تصوير شما باعث بازتاب نور IR شود كه اگر امكان جابجايي آن شي را نداريد ناچاريد جانمايي دوربين مدار بسته خود را عوض كنيد.
برخي مواقع نيز نصب غير اصولي و در نظر نگرفتن زاويه تابش IR باعث مي شود تا هيچ نوري از IR به اشياء داخل كادر تصوير نرسد و طبيعتا تصوير شما كاملا سياه باشد.در اين موارد بايد زاويه دوربين را تغيير داده تا IR آن مستقيما به كادر تصوير بتابد.

حركت نويز بصورت روان و بصورت خط هاي در هم ريخته روي تصاوير و يا حركت حاله اي تصوير:


نويز در تصاوير دوربين مدار بسته دلايل مختلفي دارد.براي رفع نويز دوربين مدار بسته بايد نوع آن را شناسايي كنيد تا بتوانيد راهكار مناسبي براي رفع آن در نظر بگيريد.اما نويزهايي كه بصورت حركت در روي مي باشند به علت مجاروت كابل تصوير شما با منابع الكتريسيته است و اين جريان الكتريكي باعث نويز در تصاوير دوربين مدار بسته شما مي شود.
براي حل اين مشكل بايد كابل هاي خود را از منابع الكتريكي و كابل هاي برق فشار قوي و يا برق هاي سه فازي كه ميزان آمپر مصرفي بالايي دارند دور كنيد.همچنين ممكن است در برخي پروژه ها امكان كابل كشي از مسير ديگري وجود نداشته باشد كه در اين موارد بايد ضمن استفاده از كابل هاي كواكسيال دابل شيلد و دابل فويل ، كابل هاي خود را داخل لوله فلكسيبل قرار دهيد تا ميزان نويز كمتري را متحمل شوند.


تنوع نور در محيط و سفيد شدن قسمتي از تصوير :


در هر محيطي كه لنز دوربين مدار بسته بسمت پنجره ، درب ورودي و يا هر محيطي كه نور آفتاب و يا تنوع نور بسيار زياد وجود دارد قرار گيرد ، باعث مي شود تا دقيقا در محلي كه درب ورودي قرار دارد ، قسمتي از تصوير بصورت كاملا سفيد در بيايد و در اين موارد تنها راه شما استفاده از دوربين WDR مي باشد.
اگر نمي توانيد از دوربين WDR استفاده كنيد ناچاريد دوربين را جابجا كنيد و آن را پشت به نور قرار دهيد.
استفاده از منبع تغذيه بي كيفيت و قطعي تصاوير و نويز در دوربين هاي مدار بسته
اينكه شما از چه ترانسي براي تامين برق دوربين مدار بسته استفاده مي كنيد بسيار مهم است.
اگر مي خواهيد آداپتور را در مجاورت دوربين مدار بسته قرار دهيد بايد در نظر داشته باشيد كه برق 220 ولتي كه شما تا نزديكي دوربين مدار بسته مي كشيد چه ميزان بار مصرفي دارد ؟
قطر كابل شما چيست و اينكه آيا از كابل استفاده كرده ايد يا سيم برق ؟
اگر خود اين كابل برق داراي آمپر مصرفي بالايي باشد مي تواند ايجاد نويز كند.همچنين آداپتوري كه در مجاورت دوربين استفاده مي كنيد نيز بايد داراي كيفيت بسيار بالايي باشد و آداپتورهاي بي كيفيت مي توانند باعث افت تصوير ، نويز و همچنين قطع و وصل تصاوير شوند.


چنانچه شما منبع تغذيه خود را در كنار دستگاه DVR قرار مي دهيد بايد نكات زير را در نظر بگيريد:
1-طول و قطر كابلي كه برق 12 ولت دوربين را از آن مي گيريد بسيار مهم است.زيرا در طول مسير ممكن است افت ولتاژ داشته باشيد و همين امر سبب افت كيفيت تصوير و همچنين قطع و وصل تصوير شود.ضمنا افت ولتاژ بيش از حد مي تواند باعث آسيب رساندن به خود دوربين نيز بشود.سطح مقطع سيم و كابل نيز عامل بسيار مهمي است كه مي تواند باعث افت ولتاژ در كابل كشي شما شود.براي مسير هاي طولاني بايد ميزان افت ولتاژ در كابل برق را محاسبه كنيد تا بتوانيد قطر كابل خود را به درستي انتخاب كنيد و افت ولتاژ نداشته باشيد.
2-از منبع تغذيه بسيار با كيفيت براي اين نوع كابل كشي استفاده كنيد.اگر شما براي طول مسير هاي زياد اقدام به استفاده از آداپتورهاي معمولي در كنار دستگاه DVR كنيد ، فشار زيادي به آداپتور وارد كرده ايد و اگر آداپتور شما مرغوب نباشد ممكن است در مدت كوتاهي آسيب ببيند.منبع تغذيه مركزي صنعتي دقيقا براي همين امر طراحي شده اند و مي توانند تا مسافت هاي زياد در صورت مناسب بودن قطر كابل شما ، برق 12 ولت مورد نياز براي دوربين مدار بسته را تامين كنند.

جانمايي نا صحيح و عدم پوشش كادر تصوير مناسب :

استفاده از لنرهاي نامناسب براي دوربين هاي مدار بسته باعث مي شود تا در نصب دوربين مدار بسته نتوان كادر تصوير مناسب را پوشش داد.براي اين منظور شما بايد ميزان فاصله قرار گيري دوربين از كادر نمايش ، طول و عرض كادر نمايش و همچنين ميزان وضوح مورد نياز تصاوير را به خوبي در نظر بگيريد تا بتوانيد تصاوير مناسبي را دريافت كنيد.
با محاسبه دقيق لنر دوربين مدار بسته مي توانيد كادر تصوير مناسبي را پوشش دهيد و همچنين براي خواندن پلاك و ... نيز بايد دوربين را در فصله بسيار كمي از خودرو نصب كنيد تا بتواند تصوير پلاك را به خوبي دريافت كند.

نوشته شده در ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ساعت ۰۵:۰۱:۱۱ توسط مجتبي| نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]

آخرين مطالب
» آشنايي با EoC در دوربين مدار بسته
» آشنايي با ثبت تخلفات توسط دوربين مدار بسته
» معرفي فروشگاه اينترنتي دوربين مدار بسته ايليا ديتا
» سازگاري تكنولوژي دوربين مدار بسته
» معرفي پورتهاي موبايل براي انتقال تصوير دوربين مدار بسته قسمت اول
» برد هوشمند و مشكلات استفاده نادرست از آن
» آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته تحت شبكه
» مشكلات پس از نصب دوربين هاي مدار بسته
» دانستني هاي مهم در خصوص PoE در دوربين مدار بسته تحت شبكه
» عرضه دوربين مدار بسته HDCVI با كيفيت 8 مگاپيكسل توسط داهوا
Design By : Pars Skin