بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
اخبار پزشکی سلامت
سيستم هاي حفاظتي و امنيتي

سيستم هاي حفاظتي و امنيتي

دوربين مدار بسته يك ابزار امنيتي مي باشد كه جهت اهداف مهمي از قبيل كنترل و نظارت ، افزايش امينيت و ايمني و حراست ، امور تحقيقاتي و آموزشي كاربرد دارد.يك سيستم كامل دوربين هاي مدار بسته به لحاظ تجهيزاتي كه در آن استفاده مي شود شامل دو نوع متعلقات active و passive مي باشد كه تجهيزات پسيو دوربين مدار بسته را مي توان بستر انتقال مانند داكت و كابل و ... نام برد و تجهيزات اكتيو دوربين مدار بسته را نيز خود دوربين ، دستگاه ركوردر ، هارد ديسك و ساير تجهيزات الكترونيكي فعال نام برد.

دوربين مدار بسته جهت نصب در محيط بيروني و محيط داخلي طراحي مي شوند و دوربين هاي مخصوص محيط هاي داخلي داراي طراحي بدنه متفاوت از دوربين هاي خارجي هستند.زيرا د فضاي بيروني وجود گرد و غبار و رطوبت و ... عواملي هستند كه مي توانند به دوربين آسيب برسانند و دوربين هاي Outdoor جوري طراحي شده اند كه بتوانند در مقابل اين آسيب ها ايمن باشند.

انواع دوربين مدار بسته از لحاظ شكل ظاهري 
۱- دوربين هاي Board Camera : دوربين بسيار ساده متشكل از يك برد الكتريكي و يك لنز است.(مانند دوربينهاي به كار رفته در در باز كن هاي تصويري)
2- دوربينهاي Pinhole و Miniature: دوربينهاي در ابعاد كوچكي هستند كه بوسيله پايه اي كه دارند، روي سطح مناسب نصب مي شوند. لنز اين دوربينها به دو صورت ثابت و متغير است. اين دوربينها در جاهايي مثل آسانسورها، در بازكن ها و يا محل هايي با ابعاد كوچك كاربرد دارند.
3-دوربينهاي سقفي :(Dome Camera) دوربينهاي گنبدي شكل هستند كه با استفاده از پايه هاي مخصوصي كه دارند بر روي سقف يا ديوار نصب مي شوند. و كاربرد آن روي سقف بيشتر بوده معمولا بصورت سقفي استفاده مي شوند.در مكان هاي داخلي فروشگاه ها ، ساختمان هاي مسكوني ريال پاركينگها و ... از اين دوربين ها استفاده مي شود.
دوربين هاي Dome داراي يك برد الكتريكي و لنز هستند كه اين دو قسمت توسط يك محفظه حبابي شكل پوشانده شده اند. لنز استفاده شده در بعضي از اين دوربينها به صورت (ثابت) و در بعضي ديگر به صورت (متغير) است.
مزيت مهم اين دوربينها اين است كه زاويه ديد و جهت آن براحتي قابل تعويض نيست. و براي اين كار نياز است كه حباب آن باز شود و هر فردي كه بخواهد زاويه آن را عوض كند، با مشكل روبرو خواهد شد.
4- l :(vandalproofcamera)اين دوربينها مانند دوربين هاي Dome است. با اين تفاوت كه (Vandal proof Camera) براي فضاهاي خارجي طراحي شده است. اين دوربين به دليل نوع جنس بدنه، در مقابل ضربه و شرايط جوي بد مقاوم بوده و به راحتي آسيب نمي بيند.
۵- دوربين صنعتي (BOXCamera): اين نوع دوربينها را هم در محيط هاي داخلي و هم در محيط هاي خارجي بر روي پايه مي توان نصب كرد. با اين تفاوت كه اگر بخواهيم دوربين را در محيط خارجي نصب كنيم، بايد آن را داخل محفظه (housing)قرار دهيم.
لنز دوربينهاي باكس قابل جدا شدن است، به طوري كه در هنگام خريد هم لنز روي دوربين نصب نيست و بايد به صورت جداگانه خريداري شوند. 
دوربين هاي (IR(IR camera: اين دوربين ها براي ديد در شب طراحي شده اند و در آنها از LED هايي با برد ۳۰، ۳۰، ۵۰ و ۷۰ متر استفاده شده است. و طرز كار اين دوربينها به دو صورت active  و passive  است.
حالت Active: در اين حالت دوربين با ساطع كردن نور مادون قرمز(infrared radiation) و دريافت انعكاسي آن اقدام به ضبط تصوير مي كند. 
حالت Passive: در اين حالت دوربين با استفاده از تقويتنور مادون قرمز طبيعي و ضعيف محيط (مثل نور ماه و ستارگان و...) تصوير را ضبط مي كند.مزيت اين سيستم نسبت به سيستم اكتيو اين است كه در سيستم پسيو هيچ اشعه يا نوري از دوربين ساتع نمي شود كه اي نور ساتع شده باعث جلب توجه كسي يا ايجاد اختلال در چيزي شود. 

نكته:بدليل اينكه در سيستم IR  از مادون قرمز بجاي نور معمولي استفاده مي شود ، تصوير بدست آمده تك رنگ است.

ZOOM CAMERA : اين دوربينها در ظاهر شبيه دوربينهاي با كسي بوده و تفاوتشان با دوربينهاي ديگر اين است كه داراي لنز با فاصله كانوني متغير هستند. يعني قابليت زوم كردن دارند و هم با زاويه باز مي توانند فيلم بگيرند و هم با زاويه بسته . قدرت زوم اين دوربينها با اعدادي مثل 22X  30X روي آن نوشته مي شود.

 SPEED DOME: به اين دوربينها (PTZ) كه مخفف عبارت (PANTILT ZOOM) است، نيز گفته مي شود.اين  دوربينها از نظر ابعاد بزرگتر و از نظر قيمت گرانتر از دوربينهاي ديگر هستند.
قابليت ويژه اين دوربين گردان بودن آن است كه توسط كنترل كننده هايي كه روي دوربين نصب شده انجام مي شود  در جهت افقي 360 درجه و در جهت عمودي 180 درجه توانايي گردش را دارند.
 انواع لنز
 لنز مجموعه اي از عدسي هاي شفاف هستند كه با الگوي خاصي درون يك محفظه پلاستيكي قرار ميگيرند. لنزها نور هاي منعكس شده از محيط را متمركز كرده و روي CCD مي تابانند تا CCD اين امواج را گرفته و تبديل به سيگنالهاي الكترونيكي، براي ثبت يا ضبط تصوير كنند.
جنس عدسي معمولا از شيشه مي باشد. اما در سالهاي اخير عدسي هايي از جنس پلاستيك شفاف هم توليد شده و با قيمت ارزانتر به بازار عرضه شده است كه كيفيت اين نوع عدسي از عدسي شيشه اي پايينتر است. لنزها با توجه به پارامترهايي در انواع مختلف ارائه مي شوند.
مهمترين مشخصه براي هر لنز FOCAL LENGTH و ديافراگم (DIAPHRAGM) است كه اين دو مشخصه بوسيله اعداد ثبت شده روي لنز نشان داده مي شوند.
 فاصله كانوني (FOCAL LENGTH) : فاصله كانوني عبارت است از فاصله سنسور دوربين CCD تا مركز اپتيكال لنز كه بر حسب ميليمتر مشخص مي شود. هر چه اين عدد كوچكتر باشد لنز لنز زاويه ديد باز تري دارد و در اصطلاح به آن لنز (WIDE) گفته مي شود. و بر عكس با بزرگتر شدن اين دامنه ديد لنز كمتر مي شود. (TELE)

ديافراگم (DIAPHRAGM) : ديافراگم روزنه هاي روي لنز است كه قطر آن متغير و قابل تنظيم است. ديافراگم براي كنترل مقدار نور عبوري از لنز به كار مي رود. به اين صورت كه در فضاهايي كه شدت روشنايي بالاست ديافراگم بايد بسته تر و در فضاهايي كه شدت روشنايي كم است ديافراگم بايد باز تر باشد.
ديافراگم لنز ها به دو صورت دستي (Manual Iris) و اتوماتيك (Auto Iris) تنظيم مي شود. در تنظيم دستي، ديافراگم با استفاده از يك رينگ دستي تنظيم مي شود. كاربرد اين لنز در دوربينهاي مدار بسته تقريبا منسوخ شده است.
در سيستم اتوماتيك، تنظيم ديافراگم بوسيله يك موتور و باتوجه به دستوري كه از دوربين مي گيرد تنظيم مي شود.

دسته بندي لنز ها بر اساس فاصله كانوني :

لنز ها بر اساس فاصله كانوني به دو نوع ثابت يا fix و متغيير يا varifocal تقسيم مي شوند.

در لنز هاي fix فصاله كانوني در عدسي ها ثابت است و در مكان هاي داخلي كه زايه ديد شما كاملا ثابت است مي توان از اين نوع لنز ها استفاده نمود.

لنرهاي varifocal داراي اين قابليت هستند كه بتوان فاصله كانوني آنها را بصورت دستي تغيير داد.در كنار اين لنز ها بسته به طراحي لنز ، ابزارهايي براي تغيير فاصله كانوني آن در نظر گرفته شده است كه توسط آن ها مي توانيم تصوير خود را بصورت tele يا wide در بياوريم.

نوع ديگر لنز هاي varifocal لنز هاي موتورايز هستند كه با توجه به دارا بودن موتور داخلي در اين لنز ها مي توان كادر تصوير را از راه دور و توسط كنترلر يا خود دستگاه DVR بزرگنمايي و يا باز و بسته كرد.


ديافراگم (DIAPHRAGM) : ديافراگم روزنه هاي روي لنز است كه قطر آن متغير و قابل تنظيم است. ديافراگم براي كنترل مقدار نور عبوري از لنز به كار مي رود. به اين صورت كه در فضاهايي كه شدت روشنايي بالاست ديافراگم بايد بسته تر و در فضاهايي كه شدت روشنايي كم است ديافراگم بايد باز تر باشد.
ديافراگم لنز ها به دو صورت دستي (Manual Iris) و اتوماتيك (Auto Iris) تنظيم مي شود. در تنظيم دستي، ديافراگم با استفاده از يك رينگ دستي تنظيم مي شود. كاربرد اين لنز در دوربينهاي مدار بسته تقريبا منسوخ شده است.
در سيستم اتوماتيك، تنظيم ديافراگم بوسيله يك موتور و باتوجه به دستوري كه از دوربين مي گيرد تنظيم مي شود.

 

انواع پورت هاي تصوير بكار رفته در سيستم دوربين مدار بسته:

پورت AV :كه با كابل ارتباطي AV صدا و تصوير را انتقال مي دهد.

پورت SVIDEO:اين پورت به ندرت مورد استفاده قرار مي گيرد.

پورت HDMI :اين پورت تصاوير و صدا را با كيفيت بسيار مطلوبي انتقال مي دهد كه ركوردهاي امروزي همه داراي اين پورت هستند.

۱ - ۹) تقسيم كننده ها (SWITCHER)
switcher در سيستمهاي مدار بسته براي وصل كردن چند دوربين به يك مانيتور مورد استفاده قرار ميگيرد. سوييچرها به ۴، ۶، و ۸ كاناله تقسيم بندي مي شوند . براي استفاه از اين سوئيچرها بايد با توجه به تعداد دوربين مورد استفاده در سيستم و نوع پورت دوربين ها دست به انتخاب بزنيم. براي استفاده از سوييچر، دوربينها را به ورودي هاي مختلف سوييچر وصل كرده و سپس از پورت خروجي سوييچر يك كابل به مانيتور وصل مي كنيم. با انتخاب هر كانال تصوير دوربين متصل شده به آن كانال نمايش داده مي شود. و يا مي توان سوويچر را در حالت اتوماتيك قرار دهيم. بدين صورت كه تصاوير دوربينهاي مختلف به صورت گردشي (يكي پس از ديگري ) و طبق زماني كه ما تعيين مي كنيم، به نمايش در بيايد.
QUAD: نوعي از تقسيم كننده هاي تصوير است كه توانايي نمايش چند تصوير همزمان در صفحه نمايشگر را دارد. به اين صورت كه صفحه مانيتور به تعداد دوربينها تقسيم شده و هر قسمت تصوير يك دوربين را نشان مي دهد.
امروزه با توليد دستگاه هاي جديدتر ديگر از SWITCHER و QUAD استفاده نمي شود.
 دستگاه هاي ضبط كننده
در سيستمهاي مدار بسته نيازمند اين هستيم كه تصاوير گرفته شده توسط دوربينها را ضبط كرده و طبق تاريخ و ساعت در جايي بايگاني كنيم تا در صورت نياز به آن آرشيو مراجعه كرده و به فيلم مورد نياز دسترسي پيدا كنيم.
انواع دستگاه ضبط كننده
 VCR : مخفف عبارت Video cassette Recorder است. اين دستگاه يك دستگاه ضبط كننده قديمي است كه ديگر مورد استفاده قرار نمي گيرد. استفاده آن به اين صورت بوده كه بايد دوربينها به ورودي يك QUAD ياSWITCHER وصل مي شدند و خروجي تقسيم كننده را به VCR وصل مي شد. در اين سيتم به ازاي هر ۳ ساعت بايد يك فيلم VHS ضبط مي شد كه اين كار غير ممكن بود.
Time lapse توانست امكان ضبط تصوير بيشتري به ما بدهد. از نوار هاي VHS استفاده مي كرد و امكان ضبط مجدد تصوير بر روي نوارهاي استفاده شده را نيز داشت.
در حال حاضر هيچ كدام از دستگاههاي بالا استفاده نمي شوند.
 DVR: دستگاه ضبط كننده اي است كه تصاوير را به صورت ديجيتال بر روي هارد ديسك ضبط مي كند. و نام كامل آن به صورت (Digital video recorder) است. با آمدن اين دستگاه مشكل ضبط و آرشيو كردن تصاوير و بسياري از مشكلات ديگر حل شدند. ضبط تصوير به صورت DVR را ميتوان با يك دستگاه مجزا به نام standalone DVR انجام داد.
 در اين سيستم دوربينها به كانالهاي ورودي دستگاه وصل شده و تصاويرشان روي هارد دستگاه ذخيره مي شود. تعداد كانالهاي روي هر دستگاه ۴، ۸ و يا  16 با عدد است. روي اين دستگاه همچنين ورودي و خروجي صدا هم وجود دارد. همچنين از پورت هاي خروجي اين دستگاه كه در انواع مختلفي هستند مي توان براي مانيتور خروجي گرفت. اين دستگاه ها همچنين داراي پورت صدا براي ميكروفن و ... هستند.
نوع ديگر ضبط DVR به اين صورت است كه روي يك كامپيوتر كارت DVR نصب كنيم. در اين حالت دوربين ها به كامپيوتر وصل شده و تصاويرشان روي هارد كامپيوتر ضبط شده و همچنين از مانيتور متصل به كامپيوتر مي توان تصاوير را مشاهده كرد.
نكته: روي ھر كامپيوتر ميں توان بيش از يك كارت نصب كرد.
انواع سيستم هاي مدار بسته
آنالوگ
: سيستم هاي اوليه مدار بسته بصورت آنالوگ بودند.دوربين هاي استفاده شده با خروجي video out  و كانكتور BNC  با كابل انتقالي كواكسيال به دستگاه هاي ضبط كننده يا همان DVR وصل مي شدند
كابل كواكسيال
نكته : كيفيت اين دور بين ها بر مبناي TV line بررسي مي شد.
سيستم هاي تحت شبكه  (IP)internet Protocol
با توسعه صنعت كامپيوتر و شبكه،دوربينهاي IP جايگزين سيستم آنالوگ شدند. اولين دوربينهاي مدار بسته تحت شبكه در سال ۱۹۹۶ توسط شركت (Access communication) بر پايه استفاده از پلاتفورم لينوكس توليد شد. دوربين هاي تحت شبكه از خروجي و كانكتور هاي RJ45 و با كابل هاي cat5 يا cat6 يا twisted pair به دستگاه NVR يا كامپيوتر متصل شده و بوسيله آن نمايش داده شده و ضبط مي شود.

لينك سايت مرجع


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ساعت ۰۹:۴۰:۴۲ توسط مجتبي| نظرات (0)

در اين مقاله قصد داريم تا شما را با يك نرم افزار حرفه اي و پر كاربرد در زمينه نصب دوربين مدار بسته آشنا كنيم.اين نرم افزار مخصوص گوشي هاي موبايل داراي سيستم عامل اندرويد مي باشد و اطلاعات بسيار زيادي را در اختيار نصابان و همكاران محترم قرار مي دهد.

همچنين به كمك بخش هاي مختلف اين نرم افزار ، مي توانيد محاسبات مورد نياز براي راه اندازي انواع سيستم هاي دوربين مدار بسته را به راحتي هر چه تمام تر صورت دهيد.

نام اين نرم افزار اندرويدي محاسبات دوربين مدار بسته CCTV calculators مي باشد كه در ادامه قصد داريم تا بطور مفصل به بررسي امكانات اين نرم افزار بسيار مفيد بپردازيم.

Storage/bandwidth:اين قسمت يكي از پر كاربرد ترين ابزارهاي اين نرم افزار محاسباتي دوربين مدار بسته مي باشد.در اين قسمت شما مي توانيد با توجه به تعيين رزولوشن تصوير دوربين مدار بسته ، تعداد فريم در ثانيه ، نوع كد گزاري تصاوير و ميزان bitrate تصويرتان ، ميزان فضاي مورد نياز براي ضبط تصاوير را بدست بياوريد.در كلام كامل تر اين بخش مي تواند به شما بگويد با اين ميزان هارد ديسكس كه در دسترس داريد چند روز مي توانيد تصاوير دوربين مدار بسته را ذخيره كنيد.

نرم افزار اندرويدي محاسبات دوربين مدار بسته

همچنين مي توانيد براي محاسبه دقيق تر تعداد دوربين هاي مدار بسته بكار رفته در پروژه را نيز در محاسباتتان اعمال كنيد.يك ويژگي ديگر در اين قسمت نمايش حجم اشغالي يك فريم از تصوير شماست كه مي توانيد در صورت نياز به زمان ذخيره سازي بيشتر نرخ فريم را كاهش دهيد.در كاهش نرخ فريم دقت داشته باشيد چنانچه تعداد فريم ها را بيش از حد كاهش دهيد تصاوير ضبط شده بصورت فريم فريم و با تاخير ركورد مي شوند كه در هنگام بازبيني تصاوير ممكن است نتوان موارد مورد نياز را از تصوير دوربين استخراج كرد.

RAID storage:در اين قسمت مي توانيم با توجه به حجم هارد ديسك ها و همچنين نوع استاندارد RAID اطلاعاتي در مورد سرعت ذخيره سازي ، ميزان كاهندگي و افزونگي داده ها دريافت كنيم.شايد براي شما اين سوال پيش بيايد كه raid storage چيست و به چه دردي مي خورد ؟

بطور كلي ازraid storage زماني استفاده مي شود كه بخواهيم سرعت ذخيره سازي اطلاعات و همچنين بازيابي (خواندن) اطلاعات را به دو برابر افزايش دهيم.در سرور هاي شبكه و سرور هاي فايل اينترنتي اين نوع ذخيره سازي اتفاق مي افتد.بصورتيكه داده ها بر اساس نوع استاندارد raid روي دو يا چند هارد ديسك بصورت موازي ذخيره مي شوند.يعني عمل نوشتن يك بيت از اطلاعات بصورت همزمان و موازي روي هر دو هارد ديسك صورت مي گيرد كه باعث مي شود سرعت ذخيره سازي به دو برابر افزايش يابد.

نرم افزار اندرويدي محاسبات دوربين مدار بسته

Lens Images:در اين قسمت با يك مثال بسيار ساده انواع لنز و زاويه ديد آنها را مورد بررسي قرار داده است كه اگر نياز به محاسبات خيلي دقيق براي نوع لنز و كادر تصوير مورد نظر وجود نداشته باشد مي توانيد از اين قسمت استفاده كنيد.در اين مثال انواع سايز CCD و همچنين زاويه پوشش تصوير توسط آنها بطور كامل به تصوير كشيده شده است.همچنين با يك مثال كاربردي ديگر ميزان زاواياي لنز هاي مختلف ترسيم شده است كه شما توسط آن مي توانيد با دقت هر چه تمام تر لنز مورد نياز خود را انتخاب كنيد.

نرم افزار اندرويدي محاسبات دوربين مدار بسته

Camera Lens:يكي از بخش هاي پر كاربرد ديگر در نرم افزار محاسبات دوربين مدار بسته ، انجام انواع عمليات محاسباتي براي تخمين نوع لنز مورد نياز براي دوربين مدار بسته مي باشد.در اين قسمت شما مي توانيد با تعيين سايز CCD و اندازي لنز بر حسب ميلي متر و در نهايت با تعيين نسبت تصوير (aspect ratio) اطلاعات زير را دريافت كنيد:

-زاويه ديد عمودي كه مشخص مي كند از محل نصب دوربين مدار بسته شما كادر تصوير شما بصورت عمودي چه زاويه اي را پوشش مي دهد.

-پهناي كادر تصوير بر حسب متر:بيانگر طول(پهنا) تصوير شما مي باشد كه مي توانيد ببينيد كه آيا لنز مورد نظر شما كادر تصوير مد نظرتان را پوشش مي دهد يا خير

-زاويه ديد عمودي كه مشخص مي كند از محل نصب دوربين شما چه زاويه اي را براي تصوير نهايي پوشش مي دهد.

-ارتفاع كادر تصوير:بيانگر عرض (ارتفاع) تصوير شما مي باشد و شما مي توانيد ببينيد كه تصوير شما دقيقا چه فضا هايي را پوشش مي دهد ؟

Refrence images:در اين قسمت شما مي توانيد تراكم تصوير بر اساس چگالي هاي مختلف پيگكسلي را مشاهده كنيد و حتي براي كارفرماي خود شرح دهيد كه اگر دوربين با كيفيت تر را انتخاب كند ، تا چه ميزان تصاوير بهتري را دريافت خواهد كرد.اين قسمت با ارائه مثالهايي در مورد چهره اشخاص و همچنين شناسايي اعداد و ارقام مانند پلاك ها و ... مي تواند ميزان وضوح تصوير دوربين مدار بسته در كيفيت هاي مختلف را به شما نمايش دهد.

Light Levels:در اين بخش از نرم افزار محاسبات دوربين مدار بسته شما مي توانيد اطلاعاتي در مورد ميزان لوكس نور مورد نظر در ساعات مختلف شبانه روز بدست بياوريد كه در محاسبه ميزان برد ديد در شب براي فضاهاي تاريك و همچنين استفاده و يا عدم استفاده از ديد در شب بدست بياويرد.نكته ديگر در مورد ميزان لوكس نور در محيط هاي مختلف استفاده و يا عدم استفاده از دوربين هاي WDR مي باشد كه چنانچه در يك پروژه نياز به استفاده از يك دوربين WDR باشد ، با استفاده نكردن از اين دوربين ها تصاوير شما به هيچ عنوان داراي مطلوبيت كافي نخواهند بود.

IR illumination:اين قسمت نيز بطور كاملا تخصصي به پيش بيني ديد در شب براي دوربين مي پردازد.به اين معني كه در ميزان هاي لوكس مختلف و همچنين زواياي تابش IR چه قسمت هايي از كادر تصوير شما واضح تر و چه قسمت هايي كدر تر هستند.همچنين براي نمايش صحيح قسمت خاصي از تصوير نحوه قرار گيري ديد در شب به چه شكل بايد باشد ؟

Ohms Law:قانون اهم كه پر كاربرد ترين قانون الكتريسيته است و براي محاسبه مقاوت ، ولتاژ و شدت جريان به كار مي رود.توسط تعيين پارامترهاي مختلف مي توانيد خروجي هاي مورد نظر خود را بدست بياوريد.

RJ 45 pinout:در اين قسمت با نحوه رنگبندي سوكت شبكه در دو استاندارد A و B آشنا مي شويد.يكي از بخش هاي مهم در راه اندازي دوربين مدار بسته پرس سوكت RJ 45 مي باشد.

نرم افزار اندرويدي محاسبات دوربين مدار بسته

RJ pinout:اين قسمت جهت آشنايي با وظيفه هر رشته سيم در كابل شبكه مي باشد و كار هر رشته را بطور مجزا شرح مي دهد.

Wire Loss:يكي از بخش هاي پر كاربرد ديگر در نرم افزار محاسبات دوربين مدار بسته ، تخمين ميزان افت ولتاژ برق در كابل تغذيه دوربين مدار بسته مي باشد.هنگامي كه شما از منبع تغذيه مركزي در پروژه هاي دوربين مدار بسته استفاده مي كنيد ، نياز است تا بدانيد چه ميزان افت ولتاز در كابل برق شما وجود دارد و چه ميزان ولتاژ وارد دوربين مدار بسته تان مي شود.كاهش زياد ولتاژ مي تواند بعث افت كيفيت تصوير ، نويز و همچنين آسيب رسيدن به خود دوربين مدار بسته شود.

نرم افزار اندرويدي محاسبات دوربين مدار بسته

در همين راستا شما مي توانيد با وارد كردن قطر كابل برق ، ولتاژ ورودي ، آلياژ كابل برق ، و متراژ كابل برق بكار رفته در پروژه ميزان افت ولتاژ را محاسبه كنيد تا در صورت افت ولتاز بيش از حد كابل برق خود را قطور تر در نظر بگيريد.

Ping test:اين قسمت براي دوربين مدار بسته تحت شبكه كاربرد دارد و با اتصال گوشي خود به يكي از روتر هاي واي فاي داخل شبكه اي كه دوربين هاي تحت شبكه تان در ان بستر قرار دارند مي توانيد از اتصال و يا عدم اتصال دوربين در شبكه تان با خبر شويد.اين قسمت دقيقا مشابه ping در سيتم عامل ويندوز مي باشد و پاسخ هايي مشابه آن را ارسال مي كند.

نرم افزار اندرويدي محاسبات دوربين مدار بسته

Camera Connect: در اين قسمت با وارد كردن آدرس آي پي و همچنين نام كاربري و كلمه عبور دوربين مدار بسته تحت شبكه مي توانيد تصوير دوربين را روي گوشي خود مشاهده كنيد.يك قابليت بسيار پر كاربرد در نصب و تست تصوير دوربين تحت شبكه مي باشد كه در پروژه هاي شما مي تواند بسيار مفيد واقع شود.

نرم افزار اندرويدي محاسبات دوربين مدار بسته

از ساير امكانات اين نرم افزار مي توان امكان تعريف سايت هاي(مكان ها) مختلف براي كارشناسي نام برد و در هر پروژه متعلقات مورد نياز و توضيحات لازم را درج كرد.در همين راستا مي توان در هنگام صدور پيش فاكتور هاي پروژه و براي تعيين اقلام مورد نياز از توضيحات درج شده در نرم افزار استفاده كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ساعت ۰۹:۳۹:۰۳ توسط مجتبي| نظرات (0)

در يكي ديگر از مقالات اخبار دوربين مدار بسته قصد داريم تا يك محصول بي نظير از شركت پاناسونيك را تحت بررسي قرار دهيم.دوربين مورد نظر ما مدل UE70 مي باشد كه در ادامه به نقد و بررسي تمام امكانات اين دوربين مدار بسته حرفه اي خواهيم پرداخت.

دوربين هاي مدار بسته PT داراي قابليت هاي فراواني هستند كه اين امكانات فوق العاده آنها را بسيار پر كاربرد كرده است.برندهاي معتبر دوربين مدار بسته نظير دوربين مدار بسته هايك ويژن نيز محصولات با كيفيت و مفيدي در اين زمينه ارائه كرده اند كه قابليت هاي فراواني در كنار آنها ارائه شده است.بعنوان مثال برخي امكانات هايك ويژن در دوربين هاي pt بشرح ذيل مي باشد:

1-انتقال تصوير بدون نياز به ip استاتيك و با استفاده از سرويس هاي پردازش ابري EZVIZ و يا سيستم DDNS اختصاصي هايك ويژن

2-گردش عمودي و افقي دوربين توسط موتور داخلي

3-استفاده بصورت دوربين مدار بسته بيسيم (دوربين مدار بسته واي فاي) و يا دوربين مدار بسته تحت شبكه با كابل lan

4-امكان ضبط تصاوير توسط درگاه حافظه micro sd

5-اتصال به نرم افزار مخصوص موبايل جهت كنترل عملكرد دوربين

6-ضبط صدا و همچنين پخش صدا و ارتباط دو طرفه صوتي بين دوربين و دستگاه كنترل كننده (موبايل ، كامپيوتر و ...)

اين امكانات فوق العاده مي تواند اين محصولات را بسيار پر كاربرد كند.تا جايي كه با نصب تنها يك عدد از اين دوربين هاي مدار بسته بتوان نيازات نظارتي را تا حدود بسيار زيادي مرتفع كرد.اما دوربين مدار بسته اي كه قصد بررسي آن را داريم داراي امكانات بسيار خاص و فوق العاده مي باشد كه باز هم حاكي از خلاقيت و نو آوري در زمينه طراحي دوربين مدار بسته به شمار مي رود.

دوربين مدار بسته ptz پاناسونيك مدل ue70 داراي كيفيت تصوير 4k مي باشد كه مي تواند تصاوير بسيار شفاف و داراي قابليت بزرگنمايي زيادي را پوشش دهد.بطوريكه حتي بتوان اشيا ريز و داراي فواصل دورتر را با بزرگنمايي زيادي مشاهده كنيد.

مورد بعدي كه اي دوربين را بسيار محبوب مي كند قابليت زوم 22 برابر تصوير آن هم بصورت optical است و علاوه بر زوم ديجيتال روي تصاوير 4k داراي زوم اپتيكال است كه مي توان روي آن حساب ويژه اي باز كرد و خيالتان راحت باشد كه جزئياتي را از دست نخواهيد داد.

دوربين مدار بسته پاناسونيك PTZ با تصوير 4K

اين دوربين مدار بسته حرفه اي داراي پورتهاي بسيار ويژه مي باشد كه استفاده از ان را بسيار راحت كرده و همچنين مي تواند بر محبوبيت آن بيفزايد.در ادامه تك تك پورتها را به همراه كاربرد آنها معرفي مي كنيم:

دوربين مدار بسته پاناسونيك PTZ با تصوير 4K

1-پورت HDMI : اين دوربين مدار بسته حرفه اي مي تواند تصاوير را بصورت مستقيم روي پورت HDMI  ارسال كند و از اين حيث داراي يك ويژگي منحصر به فرد مي باشد.

2-خروجي HD-SDI : پيش تر ها در مورد دوربين مدار بسته HD-SDI صحبت كرده ايم و در اينجا به يك توضيح كوتاه بسنده مي كنيم كه اين دوربين ها داراي كيفيت تصوير HD هستند و با كابل كواكسيال تصاوير را انتقال مي دهند.در اين دوربين پاناسونيك شما مي توانيد از خروجي SDI براي اتصال اين دوربين به يك DVR آن هم توسط كابل كواكسيال استفاده كنيد و تصاوير را بصورت Full HD ارسال كنيد.

3-خروجي USB : خروجي usb تعبيه شده روي اين دوربين به شما اين امكان را مي دهد تا از يك دوربين مدار بسته 4k بجاي يك وب كم استفاده كنيد.

4-پورتهاي RS-485 و RS-232 جهت اتصال انواع كيبورد ها و كنترلر هاي دوربين مدار بسته Ptz

5-درگاه حافظه تا 256 گيگابايت جهت ضبط داخلي تصاوير

6-پورت lan جهت استفاده بعنوان دوربين مدار بسته تحت شبكه ip

در كنار اين قابليت هاي ويژه مي توان نرم افزار حرفه اي ارائه شده همراه دوربين مداربسته ptz پاناسونيك را يكي از مهم ترين محاسن براي ان نام برد.نرم افزاري كه داراي قابليت هاي كنترلي بسيار زيادي بوده و تمام عملكرد هاي اين دوربين را مي توان توسط آن كنترل كرد.

دوربين مدار بسته پاناسونيك PTZ با تصوير 4K

اين دوربين را مي توان توسط يك آداپتور 12 ولت و يا بصورت PoE تغذيه كرد كه دارا بودن امكان تغذيه از طريق poe يكي ديگر از ويژ گي هاي منحصر به فرد آن مي باشد.

از كاربردهاي اين دوربين ها مي توان به ارائه وبينار و سمينار نام برد كه نهابا استفاده يك عدد دوربين پاناسونيك مي توان تصوير برداري را بصورت كاملا حرفه اي مديريت كرد.زيرا اساسا اين دوربين ها داراي معماري تحت شبكه بسيار منعطف بوده كه مي تواند با تمام دستگاه هاي شبكه سازگاري داشته باشد.

قابليت target tracking كه امروزه در اكثر دوربين هاي ptz وجود دارد نيز در اين محصلو تعبيه شده تا بتواند بصورت اتوماتيك سوژه را دنبال كند.

دوربين مدار بسته پاناسونيك PTZ با تصوير 4K

اين دوربين ها داراي 100 حافظه براي تعريف الگوي حركتي مي باشند و مي توانيد نظارت خود را بطور كامل به اين دوربين واگذار كنيد.

همچنين در كنار اين قابليت هاي فوق العاده ، دارا بودن WDR و DRS و HDR گزينه هايي هستند كه مي توانند تصاوير شما را در شرايط مختلف نوري بهبود بخشند و در هر شرايط حتي مكانهايي كه داراي بازه تغييرات نور بسيار زياد هستند ، تصاوير بسيار مطلوبي را داشته باشيد.

دوربين مدار بسته پاناسونيك PTZ با تصوير 4K

بدليل دارا بودن رزولوشن تصوير 4k اين دوربين ها را مي توان براي پوشش تصويري فضاهاي بسيار بزرگ استفاده كرد و جزئيات را با كيفيت بسيار مطلوب مشاهده كرد.

لينك هاي سايت:

فروش دوربين مدار بسته

قيمت دوربين مدار بسته

ليست قيمت دوربين مدار بسته


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ساعت ۰۹:۳۵:۱۳ توسط مجتبي| نظرات (0)

در اين قسمت از اخبار دوربين مدار بسته قصد داريم تا شما را با برند دوربين مدار بسته uniview آشنا كنيم.uniview بعنوان سومين برند توليد كننده محصولات دوربين مدار بسته در چين مي باشد و واردات عظيم و گسترده اين برند در داخل كشور ان را به يك محصول نام آشنا تبديل كرده است.

برندهاي چيني معتبر در زمينه دوربين مدار بسته فعاليت بسيار منظم و حساب شده اي دارند و سهم عظيمي از بازارهاي جهاني را از آن خود كرده اند.كيست كه در زمينه دوربين مدار بسته فعاليت داشته باشد و نام دوربين مدار بسته هايك ويژن و دوربين مدار بسته داهوا را نشنيده باشد ؟

هايك ويژن بعنوان اولين توليد كننده دوربين مدار بسته در جهان مطرح است و داهوا داراي رتبه چهارم در اين زمينه مي باشد.برندهاي معتبر چيني مانند uniview ، هايك و داهوا اساس كار خود را بر ارائه محصولات با كيفيت و ارزان قيمت گذاشته اند و از همين رو فروش بسيار بالايي را تجربه مي كنند.برند دوربين مدار بسته uniview تنها محصولات نظارتي تحت شبكه را توليد مي كند و در زمينه توليد دوربين هاي مدار بسته ساير تكنولوژي ها مانند ahd و CVI و TVI هيچ فعاليتي ندارد و بطور تخصصي روي توليد محصولات نظارت تصوير تحت شبكه تمركز دارد.

چرا برندهاي چيني ارزان تر هستند ؟ در توليد و ارائه يك برند و قيمت گذاري آن موارد بسيار زيادي دخيل هستند كه از جمله مهم ترين آنها مي توان به هزينه توليد و هزينه هاي مربوط به تامين نيروي انساني مي باشد كه در اين زمينه بسياري از كمپاني هاي بزرگ جهاني نيز محصولات خود را در چين توليد مي كنند.زيرا هزينه هاي حقوق نيروي انساني و سايز هزينه هاي جانبي در چين بسيار پايين تر از ساير كشور ها مي باشد و توليد در چين بسيار به صرفه تر است.

يوني ويو در آخرين محصولات خود رو به دوربين هاي مدار بسته 4k با كيفيت تصوير 8 مگاپيكسل آورده است و بابت كيفيت تصوير و عمر محصولات يوني ويو مي توان گفت كه اين محصولات به شدت رقابتي هستند و ضمن ارئه تصاوير بسيار با كيفيت ، محصولات با عمر كاركرد بالا و گارانتي معتبر ارائه نموده است كه در زمينه فروش تجهيزات دوربين مدار بسته تحت شبكه مي توان اين برند را رقيب برندهاي بزرگ دانست و آينده روشني براي اين برند پيش بيني مي شود.

قيمت دوربين uniview بسته به نوع و كيفيت تصوير آن در نرج متفاوتي قرار دارد و براي خريد اين تجهيزات ابتدا بايد اين مورد را در نظر داشت كه چه محصولي براي شما مناسب است و با توجه به نوع كاربري شما احتياج به چه كيفيت تصويري داريد.

با توجه به تخصصي بودن حيطه كاري يوني ويو در زمينه نطارت تصويري تحت شبكه اين كمپاني اقدام به توليد ركوردرهاي تحت شبكه فوق حرفه اي كرده است.بعنوان مثال در مدل هاي بروز ركوردر هاي يوني ويو توانايي پشتيباني و ركورد 128 كانال دوربين مدار بسته تحت شبكه با كيفيت تصوير 12 مگاپيكسل را دارند.

همچنين اين ركوردر ها مي توانند از 16 هارد ديسك sata با ظرفيت 8 ترابايت پشتيباني كنند.در زمينه كدكهاي ذخيره سازي اطلاعات نيز بايد گفت كه ركوردرهاي نسل جديد uniview مي توانند تصاوير را با استاندارد h265 ركورد كنند كه علاوه بر افزايش كيفيت تصوير ذخيره سازي شده ، حجم نهايي اطلاعات نيز به ميزان بسيار قابل توجهي كاهش مي يابد.

در مدار داخلي ركوردر هاي نوين يوني ويو ، قابليت تصفيه ولتاژ و جلوگيري از آسيب ديدن دستگاه و هارد ديسك ها در برابر نوسانات جريان برق تعبيه شده تا اين محصولات در برابر آسيب هاي نوسانات ايمن باشند و بتوان در هر شرايطي به آنها اعتماد كرد.زيرا اساسا مبحث ذخيره سازي اطلاعات و فضاي ذخيره سازي و همچنين قابليت اعتماد به داده هاي ذخيره شده از مواردي هستند كه باعث مي شوند تا يك محصول در شرايط حساس كاري و پروژه هاي مهم امنيتي و دولتي بكار گيري شود.

براي كساني كه به دنبال امنيت فوق العاده و قيمت دوربين مدار بسته مناسب مي گردند محصولات يوني ويو مي تواند گزينه مناسبي باشد.زيرا قيمت دوربين مدار بسته تحت شبكه يوني ويو با ساير برندها به شدت رقابتي مي باشد و در مورد كيفيت اين محصولات بايد گفت كه هيچ نقصي به اين برند وارد نيست.

در طيف محصولات جديد اين كمپاني نيز انواع دوربين مدار بسته بيسيم (دوربين مدار بسته وايرلس) يافت ميشوند كه مي توانند نياز هاي هر كاربري را مرتفع كنند.

در كشور ما شركت فناوران امن ياشار وارد كننده محصولات uniview مي باشد وخدمات پس از فروش و همچنين شبكه فروش محصولات يوني ويو را بعهده دارد.

افتخارات برند يوني ويو:

 سال 2007 يوني ويو توانست در ليست ده برند برتر سيستم هاي امنيتي چين نائل شود.همچنين در اين سال بعنوان سر گروه نو آوري هاي تكنولوژي در زمينه دوربين هاي تحت شبكه را در مجله دانش و تكنولوژي روز از آن خود كند.

سال 2008 نيز بعنوان جايزه راهكارهاي امنيتي مطلوب از h3c چين نائل گشت كه افتخار بزرگي به شمار مي امد.

سال 2009 نيز از سوي دو نشريه معتبر چيني در ليست 10 برند برتر سيستم هاي نظارت تصويري مطرح شد.

سال 2010 را مي توان سال اوج گيري يوني ويو نام برد و در اين سال  اين كمپاني توانست 16 جايزه از همايش ها و نشريات معتبر داخل كشور چين دريافت كند.

سال 2011 نيز 10 يوني ويو به 10 عنوان و جايزه نائل گشت كه از مهم ترين آنها مي توان به ديگ طلايي جهت ارائه محصولات با كيفيت 1080p اشاره كرد.

 سال 2012 مهم ترين جايزه يوني ويو از IF design آلمان بود كه گامي بزرگ در جهاني شدن اين برند به شمار مي رفت.

سال 2013 نيز يوني ويو توانست براي بار دوم جايزه ديگ طلايي را از آن خود كند

سال 2014 نيز اين برند معتبر توانست جايزه ويژه secutech را از آن خود كند .

عناوين ذكر شده در مورد اين برند معتبر از مهم ترين عناوين سالانه معتبر بوده و در طي اين سالها اين برند معتبر جايزه هاي داخلي و محلي زيادي را كسب كرده كه ذكر انها خارج از بحث ماست

لينك مرجع


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ساعت ۰۹:۳۳:۵۴ توسط مجتبي| نظرات (0)

در اين قسمت از مقالات دوربين مدار بسته قصد داريم تا نحوه انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن رو از صفر تا صد آموزش بديم.

براي اين كار شما به تجهيزات و متعلقات زير نياز داريد:

1-دستگاه DVR هايك ويژن

2-اينترنت پر سرعت 

3-كابل شبكه

4-گوشي موبايل هوشمند داراي سيستم عامل اندرويد يا IOS

اولين مرحله از كار شما اتصال دستگاه DVR به مودم مي باشد.براي اتصال DVR به مودم دقت داشته باشيد كه حتما بايد اينترنت شما با پورت Lan به دي وي آر متصل شود.براي اين منظور انواع مودم هاي وايمكس ، ADSL و اينترنت هاي وايرلس پوينت تو پوينت را مي توان استفاده كرد.

در مورد استفاده از مودم هاي جيبي دقت داشته باشيد كه ابتدا بايد اين مودم ها رو به يك اكسس پوينت لينك كنيد و سپس از پورت Lan اكسس پوينت به DVR متصل كنيد.

پس از اتصال مودم به DVR بايد وارد تنظيمات دستگاه DVR شويد و يك سري تنظيمات را صورت دهيد.

مطابق شكل زير در منوي network گزينه DHCP را فعال كنيد و DNS هاي دستگاه خود را ست كنيد.

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

براي dns اوليه آدرس ip مودم خود و براي dns ثانويه مقدار 8.8.8.8 را وارد كنيد.

سپس از منوي network وارد برگه access platform مي شويم.

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

در اين منو در قسمت ezviz گزينه enable را فعال مي كنيم.دقت داشته باشيد چنانچه اينترنت شما وصل باشد در انتهاي همين برگه گزينه status بايد روي حالت online باشد و تنها در اين صورت است كه مي توانيد تصاوير را مشاهده كنيد.چنانچه وضعيت دستگاه شما offline بود از اتصال صحيح كابل شبكه و وصل بودن اينترنت مودم و در نهايت از فعال بودن گزينه dhcp اطمينان حاصل كنيد.

گزينه verfication code را يادداشت كنيد.در انتهاي اين آموزش به اين كد نياز خواهيد داشت.

نرم افزار iVms 4500 را دانلود كرده روي گوشي خود نصب كنيد.

پس از وارد شدن در نرم افزار ابتدا از شما مي خواهد كه منطقه خود را انتخاب كنيد.ابتدا مقدار asia و سپس كشور ايران را وارد كنيد.

همانطور كه مشاهده مي كنيد شما وارد نرم افزار شده ايد.در ابتدا شما بايد براي اينكه بتوانيد بدون نياز به آي پي استاتيك تصاوير دوربين مدار بسته خود را مشاهده كنيد بايد يك سري مراحل ثبت نام را انجام دهيد و براي خود يك نام كاربري و كلمه عبور ايجاد كنيد.

در اين نرم افزار نياز به يك آدرس ايميل معتبر مي باشد و اين نرم افزار براي تائيد آدرس ايميل شما يك كد تائيد به آن ارسال مي كند.اگر آدرس ايميل معتبر نداريد حتما ان را ايجاد كنيد.زيرا بدون داشتن آدرس ايميل معتبر نمي توانيد در اين نرم افزار ثبت نام كنيد.

مطابق شكل زير وارد منوي نرم افزار شويد و روي گزينه منو كليك كنيد:

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

مطابق شكل سمت چپ (شكل شماره 2) روي گزينه cloud p2p كليك كنيد.

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

مطابق شكل سمت راست (شكل شماره 3) روي گزينه register كليك كنيد.

در شكل زير سمت چپ (شماره 4) آدرس ايميل و كد داده شده را وارد كنيد.(اين كدها براي جلوگيري از ايجاد اضافه بار بر روي سرور مي باشد و جهت تشخيص ربات از انسان كاربرد دارد.)

پس از وارد كردن اين اطلاعات مطابق شكل 5 بايد وارد آدرس ايميلتان شده و كد تائيد را در قسمت verfication code وارد كنيد.

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

در شكل شماره 7 همانطور كه ميبينيد شما بايد براي خود يك نام كاربري يكتا و يك كلمه عبور تركيبي از حروف و عدد انتخاب كنيد.

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

حال شما داراي يك نام كاربري و كلمه عبور مي باشيد كه بايد آن را در شكل زير(شكل شماره 8) وارد كنيد و روي گزينه login كليك كنيد تا وارد نرم افزار انتقال تصوير هايك ويژن شويد.

سپس مطابق شكل 9 روي گزينه افزودن كليك كنيد:

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

همانطور كه در شكل زير مي بينيد دوربين دستگاه شما باز شده و از شما مي خواهد يك باركد را اسكن كنيد.

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

مي توانيد وارد منوي platform access دستگاه DVR خود شده و باركد آن را اسكن كنيد.چنانچه به هر دليل نمي توانيد باركد خود را اسكن كنيد مي توانيد مطابق شكل زير توسط شماره سريال دستگاه DVR و همچنين كد verification در منوي platform access دستگاه خود را اضافه كرده و تصاوير آن را مشاهده كنيد.

آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد

دوربين مدار بسته هايك ويژن اولين برند توليد كننده جهاني مي باشد كه با توجه به فروش بسيار بالاي اين تجهيزات ، ممكن است همكاران و مشتريان عزيز نياز به انتقال تصوير اين دوربين هاي مدار بسته را حس كنند كه در همين راستا بر آن شديم تا بصورت كامل و جامع آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن صفر تا صد را براي شما عزيزان قرار دهيم.

اين آموزش براي انتقال تصوير انواع دوربين مدار بسته تحت شبكه و حتي دوربين مدار بسته بيسيم هايك ويژن نيز كاربرد دارد و بخش هاي ذكر شده در اين آموزش براي ساير دستگاه ها نيز بسيار شبيه به همين آموزش مي باشند.

قيمت دوربين مدار بسته برند هايك ويژن نيز با توجه به اينكه محصولات هايك ، داراي كيفيت تصوير و كيفيت ساخت بسيار بالايي هستند ، بسيار مناسب مي باشد و كاربران مي توانند با خيال راحت اقدام به خريد محصولات هايك ويژن كنند.

گارانتي معتبر هايك نيز باعث شده تا ضمانت محكمي بر خريد شما وجود داشته باشد و با خيال راحت بتوانيد محصولات هايك ويژن را استفاده كنيد.در ضمن براي پياده سازي امنيت براي محيط هاي بسيار حساس نيز هايك ويژن راهكارهاي امنيتي بسيار مناسبي را ارائه كرده كه از جمله آنها مي توان به انواع دوربين مدار بسته حرارتي  ، دوربين مدار بسته تحت شبكه حرفه اي هايك و NVR هايي مبتني بر راهكارهاي حرفه اي و امكانات امنيتي بسياري ارائه داده است كه مي توانند نياز هاي تمام كاربران را برطرف كنند.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ساعت ۰۹:۲۷:۳۰ توسط مجتبي| نظرات (0)

[ ۱ ][ ۲ ]

آخرين مطالب
» آشنايي با EoC در دوربين مدار بسته
» آشنايي با ثبت تخلفات توسط دوربين مدار بسته
» معرفي فروشگاه اينترنتي دوربين مدار بسته ايليا ديتا
» سازگاري تكنولوژي دوربين مدار بسته
» معرفي پورتهاي موبايل براي انتقال تصوير دوربين مدار بسته قسمت اول
» برد هوشمند و مشكلات استفاده نادرست از آن
» آموزش انتقال تصوير دوربين مدار بسته تحت شبكه
» مشكلات پس از نصب دوربين هاي مدار بسته
» دانستني هاي مهم در خصوص PoE در دوربين مدار بسته تحت شبكه
» عرضه دوربين مدار بسته HDCVI با كيفيت 8 مگاپيكسل توسط داهوا
Design By : Pars Skin